gallery/umbrella
gallery/bez nazwy
gallery/wakacje
Bałczik - atrakcje

 

 

Bałczik może się spodobać każdemu turyście. Ta malowniczo położona miejscowość to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast wybrzeża Morza Czarnego. Niedaleko od Bałcziku znajdują się inne miejscowości wypoczynkowe: Tuzlata, Rusalka, Albena, Złote Piaski. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Miasto oferuje zarówno miejsca do rozrywki, restauracje ze swoistym klimatem. Są też miejsca spokojne, takie jak dzikie plaże czy piękny ogród botaniczny. Ludzie, lubiący wycieczki, historię, także nie będą się nudzić.

 


 

 

gallery/320b
gallery/320a
gallery/320c
gallery/320d
gallery/balchik111

W XX wieku wyjątkową postacią dla Bałcziku stała się królowa rumuńska Maria z dynastii Sachsen-Coburg-Gotha. Królowa Maria zakochała się w uroczym Bałcziku. Bardzo chciała mieć w Bałcziku letnią rezydencję, dlatego zleciła włoskim architektom zaprojektowanie pałacu. Pałac powstał w latach 1924 - 1931. Projektując pałac włoscy architekci wykorzystywali elementy architektury orientalnej - np. ponad pałacem wznosi się wysoki minaret. Wielu turystów widząc minaret myli pałac z meczetem. 

gallery/ogrod

Do najważniejszych atrakcji miasta należą: zabytkowy ogród botaniczny, promenada ciągnąca się nad samym morzem - wzdłuż niej romantyczne restauracje, które wręcz "wchodzą w morze", naturalna piaszczysta plaża, przystań jachtów, cerkwie, muzea, galerie. 

 

Pomimo, że ceny z roku na rok w Bułgarii rosną, wciąż jednak daleko im do poziomu cen w Polsce. W Bałcziku wiele jest miejsc, w których o każdej porze dnia i nocy można zjeść coś smacznego, świeżego i za przystępną cenę.

gallery/plaza
gallery/balchikkk

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z Bałcziku !

www.000webhost.com