gallery/umbrella
gallery/bez nazwy
gallery/wakacje
Jak trafić do Bałcziku?

 

Wielu turystów z Polski jeździ do Bułgarii własnym samochodem. Warto zastosować się do porad zawartych na tej stronie wybierając ten rodzaj transportu.

 

 

gallery/320b
gallery/320a
gallery/320c
gallery/320d

Przykładowa trasa z Łodzi:

POLSKA: Łódź- Kielce - Tarnów - Jasło - Krosno - Barwinek (około 385 km)

SŁOWACJA: Svidnik - Hanusovice - Vranov Nt - Vel aty - droga na Slovensko Nove Miasto - zjechac z drogi przy stacji benzynowej na przejście graniczne SLO-WEG (widać przejście z drogi)(ok 150km)
WĘGRY: Satoraijaujhery - Tokai - Nyireghaza - Debrecen - Biharkeresztes (ok 190 km)
RUMUNIA: Bors - Oradea - c - Sebes - Sibiu - Rimnicu Vilcea - Pitesti - autostada na Bukarest - jak zobaczy sie Carrefour po drugiej stronie autostrady, nalezy zjechac na obwodnice w kierunku Giurgiu (Znak drogowy: Centura Bucuresti, czyli obwodnica po rumuńsku)- Giurgiu - Ruse (ok 638 km)
BUŁGARIA: Ruse - Razgrad - Szumen - Varna - Balczik (ok 250 km)

 


 

 

OPŁATY DROGOWE

Jeżeli jedziemy zgodnie z tą trasą nie ma żadnych opłat na Słowacji (omija się autostradę) oraz na Węgrzech. W Bułgarii obowiazują winetki - 4EUR/tydzien i 10EUR/miesiac, które można kupić np. na granicy. Jeżeli jedzie się przez Ruse dodatkowo opłata za most na Dunaju - 5EUR. W Rumunii obowiązuje winetka w cenie 2 EUR/tydzień. Trzeba ją kupić zaraz po przekroczeniu granicy, żeby uniknąć niemiłych niespodzianek w postaci kary na następnej granicy.
Uwaga! Bułgaria i Rumunia nie należą do strefy Schengen. Należy wziąć paszporty lub dowody osobiste. Wielu turystów podróżujących do Bałcziku samochodem korzysta z noclegu w Rumunii w okolicach Clui Napoca, Sibiu. Korzystając z noclegu w tych okolicach będziecie Państwo wcześniej na miejscu, podróż będzie mniej uciążliwa. Ewentualnie, można nocować na Węgrzech - pensjonat Hatar Panzio, Biharkeresztes - 4 km przed granicą rumuńską.

gallery/vra
gallery/tok
gallery/deb
gallery/ora
gallery/clu
gallery/rim
www.000webhost.com